Právě si prohlížíte Chia pudink s kokosovou šlehačkou

Chia pudink s kokosovou šlehačkou

O co nenápadněji dávám dohromady soubor receptů pro snadnější ranní probuzení, o to lepší a originálnější snídaně máme na stole. Je sice jednodušší si poslepu namazat chleba s máslem, ale těšit se na první ranní jídlo je k nezaplacení. Vím, že neztláskám první věc, která mi padne pod ruku, snídaně proto bude zdravější a přínosnější.

dsc_0009-5

Například taková chia semínka jsou naprostá bomba. Pro svůj obsah minerálních látek a vitamínů se právem ocitly mezi tzv. superpotravinami. Nezanedbatelnou složkou jsou omega-3 mastné kyseliny, díky kterým si náš mozek, srdce, cévy a vůbec celý imunitní systém tiše chrochtá, co dobrého zase dostal. Semínka jsou skutečně všestranná:

  • podporují imunitu
  • pozitivně působí na kvalitu vlasů a pleti
  • jsou silným antioxidantem
  • upravují hladinu cholesterolu
  • dodávají hromadu energie
  • pomáhají k rychlejší regeneraci organismu
  • mají vysoký obsah vlákniny
  • snižují krevní tlak a pozitivně působí na cévní a nervový systém…

Takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Účinky chia semínek jsou opravdu velmi pozitivní a pro organismus je přínosné, bude-li je dostávat co nejčastěji. Doporučená denní dávka jsou zhruba 2 lžíce/den, nicméně žádný případ předávkování se zatím neobjevil 🙂

Kokosovou šlehačku zde využívám hlavně proto, že jsme neustále zavalování litry a kily mléčných výrobků (bez těch vážně nemůžu žít) a speciálně v chladných měsících je pro tělo dobré alespoň mírné odlehčení. Ale taky proto, že je strašlivě dobrá! Ovoce zvolte podle své vlastní chuti, ale kombinace kiwi a banánu je naprosto fantastická.

Velkou část připravíte den předem. Druhý den již jen necháte práci mixéru a přidáte si do skleničky co (a kolik) chcete. Krásné vstávání ♥ !

Chia puding s kokosovou šlehačkou

2 porce, 10 minut + odležení přes noc

1/4 hrnku chia semínek  1 hrnek kokosového mléka (v krabici)  1 lžíce datlového sirupu  1 plechovka (400 g) kokosového mléka (coconut milk/cream)  1 kiwi  1/2 banánu

1.Den předem dobře promíchejte kokosové mléko, datlový sirup a chia semínka. Rozdělte do dvou porcí do misek nebo skleniček a dejte vychladit do lednice.
2. Zároveň do ledničky dejte plechovku kokosového mléka (plnotučné nebo pokud seženete plechovku s názvem coconut cream). Nijak předem nepromíchávejte.
3. Druhý den plechovku z ledničky vyndejte, opatrně ji otevřete a lžící vyškrábněte vše, co ztuhlo do jednolité bílé hmoty, tekutinu nechte (využijete např. do koktejlů). Ve vychlazené míse vyšlehejte – směs zatuhne – do požadované konzistence.
4. V robotu rozmixujte najemno oloupané kiwi s banánem. Do skleničky s chia pudinkem dejte polovinu kokosové šlehačky a polovinu pyré z ovoce. Můžete posypat ořechy nebo granátovým jablkem…

Mám k tomu co říct

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..