Právě si prohlížíte Tipy na dárky pro muže od jídla až po Moravu

Tipy na dárky pro muže od jídla až po Moravu

Taky už na vás pomalu přišla předvánoční hysterie, protože nevíte, „co komu?!“? Nejhůř se mi shánějí dárky pro mojí mamku. Zásadním koníčkem je pro ni její práce, volný čas tráví tamtéž a když už ne, tak běhá po lesích a sbírá poklady, se kterými později pracovat může 😀 O mnoho jednodušší to mám s Honzou a mým tátou.

Každoročně připravuji několik domácích specialit v podobě marmelád s alkoholem, pražených oříšků nebo všelijakého koření, které chlapi ocení vždy. Speciálně ti, kteří jsou v kuchyni jako doma. Pamatujete na koření dukka, na něž jsem vám sem vkládala článek někdy na jaře? Tak to je přesně tím, co si můj Honza sype na většinu jídel. S radostí jej balím do malých skleniček a nosím po návštěvách s návodem na to, k čemu jej přidávat (ke všemu!).

Druhým mým tipem je jablečná marmeláda s calvadosem, do které se můžete pustit klidně i teď, protože jablíček je všude stále požehnaně. Za kombinaci s domácím kváskovým chlebem budete vynášeni do nebes ještě dlouho poté. Mám k němu jednu vtipnou historku. Připravovala jsem jej speciálně kvůli tátovi, který má calvados moc rád. Takže jsem koupila dvě láhve, jednu zabalila k svátku a z druhé odlila část na tenhle speciální džem. Hotový jsem jej zavřela do spíže, kde čekal na vhodný okamžik. No, jenže Vincík mezitím někam schoval od spíže klíče (jedna z oblíbených srandiček) a my se tam 14 dní nemohli dostat. Svátek proto proběhl bez marmelády, která konečně dostane příležitost teď v prosinci.

calvadosem

Můj muž je závislý na hodinkách. Ve skříni má ty své úhledně vyrovnané ve speciální krabičce. Mezi nimi má i velmi staré cibule s vyrytým monogramem. Bohužel, hodinek prý není nikdy dost, a tak při každé příležitosti čekám na nenápadné náznaky (mám to stejně s kuchařkami) 🙂 Nic jiného, než klasika nám nesmí přes práh a proto, máte-li doma taktéž elegána, mrkněte třeba na letecké hodinky Junkers s efektním Ikarem v logu, na které si Honzík tajně brousí zuby. Co se líbí mně, jsou hodinky od Davosy, už jen pro strojek, na nějž bych mohla koukat hodiny a hodiny. Nevím, jak vás, ale mě tahle mikroskopická mechanika strašně uklidňuje 🙂 No, asi půjdu najít nějakou brigádu.

Co však udělá radost vždy a za každých okolností, je dobrý alkohol. I když dotyčného příliš neznáte, tak prakticky nemůžete sáhnout vedle. Zimy mého dětství byly kromě vůně komínů ve vzduchu spojeny s „Williamskou„. Tedy ne, že bych jí v pěti letech nějak holdovala, ale prázdniny, které jsme občas trávili na horách se pro tatínky nemohly obejít bez paňáčků s vlajkou, v nichž nebylo nic jiného, než slavná pálenka s hruškou. A tak můj táta nostalgicky vzpomíná na roky, kdy jsme společně brázdili svahy na lyžích (já moc nebrázdila, já se počůrala pod lanovkou, protože jsem se nemohla dostat z kombinézy 😀 ). Nám dětem se nacpala obří pizza (tu bych poznala i po více, než dvaceti letech) nebo nás zavřeli do „fakanského“ pokoje, kde si všech asi 20 dětí společně hrálo i skákalo po hlavě a tátové (i mámy) měli konečně chvíli zaslouženého klidu ať už na pálenku nebo dobrý rum, který zahřeje na těle i na duši.A že vám hory nic moc neříkají? Nevadí, vyrazte společně s partnerem nebo kamarády do libovolného koutu České republiky. Uspořádejte velké plány, společně si zavařte nebo si odpočiňte v pohodlném wellness. Společné zážitky jsou beztak tím, na co budeme vzpomínat i po letech. Po čase, kdy už jsou všechny marmelády snězené, lahvinky vypité a děti odrostlé 🙂 Pochopitelně mám v srdci Mariánské Lázně, kde jsem vyrostla a vím, že krása tohoto malého města se jen těžko rovná jiné. Na druhou stranu takový Mikulov…to je naše společná dospělácká srdcovka. Oblast, do níž se vracíme pravidelně a vždy objevíme něco nového, co nás donutí si zoufat nad tím, že se dovolená chýlí ke konci. Stejně tak končí tento článek, ve kterém jsem vám chtěla dát pár tipů nám blízkých. Máte vlastní osvědčené favority pro své nejmilejší chlapy? Nebo právě oni patří mezi ty, jimž se dárky neshánějí vůbec snadno?zamek mikulov

 

Mám k tomu co říct

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..