Právě si prohlížíte Máma v pohodě

Máma v pohodě

Jak vlastně začít? Slova „máma“ a „v pohodě“ nejdou vždy dohromady a vy, pokud mezi mámy patříte, víte, že nic není větší pravda. Nerada bych tady ženy dělila do kategorií s/bez, ale vím, že vnímání života se s dětmi (ať je jedno nebo osm) úplně změní. Zatočí vám to s prioritami, vnímání sebe samé, ale především s tím, co jste ochotny obětovat. Zpočátku je to těžké. Strašně těžké. Ale pak si zvyknete, více se s nastalým chaosem srovnáte a dostanete se do určitého klidu. Jenže pokud se do tohoto stavu ponoříte příliš, tak dřív nebo později přijde problém. Jeden den se totiž zastavíte a uvědomíte si, že vy, ta holka, která před lety bezstarostně běhala po městě a neřešila hodiny, prostě zmizela. Že už je tady jen máma. Často unavená, nevyspalá, když půjdu hodně daleko – zanedbaná, nešťastná a znuděná vlastním životem (najdete ten svůj na fotce níže? 🙂 ).

POZOR! Ani trochu nechci naznačit, že být mámou je blbý – mít děti je to nejkrásnější a nejsmysluplnější na světě. Blbý je to, když zapomeneme na sebe. Na svoje potřeby, radosti a svůj život.

#mamavpohode

Když jsem nedávno navštívila Mamafest, přesvědčila jsem se o megadůležité věci – je OBROVSKÝ rozdíl mezi ženami, které po celou dobu mateřské „dovolené“ jen mámují a těmi, které si vydobudou prostor pro něco svého. Projekt, vzdělání, čas. Rozdíl je v sebevědomí, jiskře a energii. Těžko se však hledá hranice mezi radostí z věci a totálním vyčerpáním, protože jak je vám jistě známo – potřebujete stihnout všechno. A když to stihnete, tak si pro jistotu najdete ještě něco dalšího, protože to přeci zvládnete. No – a pak přijde den, kdy ráno nemůžete vylézt z postele. Bude vás totiž obtěžovat každý zvuk, který uslyšíte, každá povinnost, kterou „musíte“, každý, koho uvidíte.

Projekt #mamavpohode je tady pro to, abyste se přesně tomuhle vyhnuly. Abyste našly radost v tom, co děláte a sílu pro to poznat a odmítnout věci, které dělat nemusíte. Je tady pro podporu mezi vámi samotnými, protože i když si to často zavřené s pláčem v koupelně myslíte, tak na svoje vyčerpání nemusíte být samy. A především je tady proto, aby vám ukázal možnou cestu k tomu, jak si udělat radost, obhájit svůj životní prostor nebo zapracovat na tom, abyste se cítily lépe fyzicky i psychicky.

#mamavpohode

Slibuji, že já sama vám nebudu doporučovat osoby jako je osobní trenér, paní na hlídání nebo paní na úklid. Je mi totiž jasné, že valná většina žen na mateřské má takovou možnost vzdálenou asi jako Alpy pěší procházkou (hej – moje rodičovská činí přesných 450,-/měsíc! 😀 ). Zároveň se tady nebudu prsit, že bych to neuvítala, ale – buďme realistky a nepřidělávejme si další zbytečné stresy. Každá chceme být #mamavpohode, ať nás k tomu má přivést cokoliv.

Jak už jste určitě pochopily, tohle není projekt o mně. Je o vás všech. Proto bych vás ráda požádala o jakékoliv zapojení, ukázání podpory, případné sdílení, ale především o vaše příběhy, cesty, které fungovaly a naopak ty, které nikam nevedou. Sama vám pomůžu mimo jiné s tím, co se dá jíst a pít pro větší pohodu, šťastnější hormony a zářivou pleť. Budu hledat zajímavé maminky, které už strašáka v podobě sebezanedbání porazily a jsou ochotné se mnou absolvovat malé rozhovory.

Vše, co se děje, můžete sledovat u mě na instagramu, facebook se taky pokusím tolik nezanedbávat a ráda vám budu k dispozici na mailu, případně v komentářích.

Takže, už zbývá jediné – JDETE DO TOHO? 🙂

Tento příspěvek má 2 komentářů

  1. Ano, jdu, protože jsem se tady našla – jsem žena co chce stihnout vše a pak jsem ve své únavě nepoužitelná. Naštěstí jsem se konečně trochu poučila, jak se ke svému tělu musím chovat. Ještě pořád mi ale chybí prostor na sebe – opravdu na to věnovat se občas třeba čtení a i si z toho něco zapamatovat …. takže – ano, jsem tu a jdu do toho

    1. kam

      Skvělé! Myslím, že je fakt důležité myslet na sebe, jinak se to projeví ve všech rovinách života. Naše nálada bude na prd, díky tomu budou na prd vztahy, to zase způsobí, že budeme mít na prd sebevědomí, které má na svědomí na prd rodičovství, protože pokud si jako rodiče nevěříme, odnáší to ve finále nejvíce děti. Takže to ve finále vlastně děláme zase jen kvůli nim 😀 Ne, pozitivita a dobrý pocit je strašně důležitý. Protože mít život, který přežijeme, na rozdíl od prožitého, je hrozně smutné. Takže, budeš-li chtít, sdílej tuhle myšlenku dál, ptej se, komentuj, zapoj se, napiš příběh, posouvej dál sebe i maminky ve svém okolí. K čím většímu množství maminek se tohle dostane, tím více z nich bude vědět, že na svoje stresy nejsou samy, že je mohou řešit – v hlavě i v kuchyni.

Mám k tomu co říct

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..