Právě si prohlížíte Vánoční výzdoba

Vánoční výzdoba

Letos byla naše vánoční výzdoba trochu oříšek. Díky přítomnosti nenechavého Vendelína jsem musela zapojit závity a vytvořit něco nerozbitného, co dítko nerozseká ani to na sebe neshodí. Proto jsme s mužem v nočních hodinách se skleničkou vína v ruce zalévali jedličku do cementu. Proto jsem strávila více než pět hodin motáním „klubíček“ na plastové koule. A právě proto visí všechny naše speciální ozdoby u stropu.

Po dlouhé době máme na Vánoce živý stromek a je to skvělá věc. Už jen to společné vybírání a přeprava domů. Možná díky tomu mám letos po letech opravdovou a dlouhotrvající vánoční náladu. Cukroví přibývá (a mizí) s neskutečnou lehkostí, vánočky se motají skoro samy a štoly jsou skvělými dárky, které se vytvoří jen tak během odpoledne. Mám zároveň obrovskou radost, že jsme jedličku nekoupili někde v hobby marketu, ale takovou, která má jasně daný původ. Hezky z Čech, od pána, který není jen najatým brigádníkem.

Stromek už máme pár dní ověšený klubíčky, vyzdobený byt jsme si totiž chtěli užít a moc jsme se těšili, jak na něj zareaguje junior. Ten má samozřejmě největší radost z toho, jak všechno svítí, takže to noční motání bylo trochu zbytečné. Dělá to ale radost aspoň mně 😀 Každá nebezpečná a hořlavá věc je pro jistotu z dosahu, zásuvky schované za těžkým stolem. Nikdy v minulosti, a to ani loni, když už jsme Vendelína měli, ale o Štědrém dni se ještě nepohnul vpřed ani o píď, mě nenapadlo, jaká je to vlastně věda. Mít to doma krásné, bezpečné a zároveň relativně vkusné.

Je doba, která přeje minimalismu. Na ten my si moc nehrajeme (i když by se mi vážně líbilo nemuset pořád hlídat a každý týden odstraňovat další a další věci z dosahu všudypřítomných ručiček). U nás se jede v režimu „zateplovacím“. Svíčky, lampy a světýlka, kde jen to jde. I přes to, že to u nás doma není strohé, vyznávám jednoduchost a čisté linie s puncem originality. Jedním z takových věčných & vděčných kousků je černá mísa od KARE. Pak už totiž stačí jen málo. Pár svíček, kousek přírody a okoralý adventní věnec může jít do důchodu.

Když jsem vymýšlela, na co vytvořím letošní vánoční svícen, měla jsem poměrně rychle jasno. Originální produkty, které jsou občas trochu divoké, ale mají duši. Takové, které nikde nenajdete a uděláte jimi radost napříč generacemi. Německá značka KARE funguje na trhu od roku 1981 a velmi zdařile udává trendy především ve sféře nábytku, ale také bytových dekorací a dalších drobností. Ať již máte rádi absolutní jednoduchost a střízlivost nebo bláznivé kombinace, najdete si to své.

Tvoříte ještě další svícen na štědrovečerní stůl? Nebo i zde využíváte adventní věnec, který s vámi tráví celé předvánoční období? A jak dekorujete vánoční stůl? Vytváříte třeba svoje jmenovky, skládáte ubrousky nebo vyrábíte pro každého stolovníka drobný dárek? Pochlubte se a klidně pošlete fotky!

 

 

Mám k tomu co říct

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..