Právě si prohlížíte Jogurtová kaše s tymiánem a svařenými meruňkami

Jogurtová kaše s tymiánem a svařenými meruňkami

Život bereme trochu jako samozřejmost. Vždy do chvíle, než se něco začne dít. Nebudu tu sáhodlouze vyprávět o tom, co se životu podařilo přichystat nám, vezmu to trochu z jiného konce. Važte si ho! Važte si každého dne, který máte. Jako máma jsem si dlouho říkala věci jako „už aby seděl“, „už aby mluvil“, „už aby byl větší“. Vlastně ani nevím proč. Asi proto, že se to tak dělá. Neříkejte si „už aby bylo zítra/léto/další rok“. Užívejte si a přijímejte s radostí každý den, který přijde. Vyzdvihujte do oblak sebemenší drobnost, která vám udělala radost nebo prosvětlila den.

Ono totiž to zítra nebo napřesrok může být úplně jiné, než bylo v plánu. Život je ohromný dar, se kterým se nám občas daří nakládat jako s něčím, co nás lehce obtěžuje. Neřešme dlouhé fronty na poště, dopravní kolony nebo omylem obarvené prádlo. Mějme naopak radost z každé blbiny. Nepoučuju, spíš si to opakuju. Ráda totiž zapomínám. Jak to máte s životním přístupem?

Ale rychle od vážného tématu pryč. Jsem tu od dobrého jídla. A slibuju vám, že tahle kaše vás hned ráno vynese do radostných výšin. I když se na první pohled může tvářit složitě, není tomu tak. Pár jednoduchých kroků a na stole máte misku plnou voňavého sezónního jídla jako z kavárny. Taková jogurtová kaše vás nastartuje na celé dopoledne a kolegové v práci budou mít díky vašemu úsměvu lepší den také.

Ovesná kaše s jogurtem a meruňkami

2 porce, 15 minut

1/2 hrnku ovesných vloček (ne jemných)  1 1/2 hrnku vody  3 lžíce řeckého jogurtu  1 větší snítka tymiánu špetka soli  200 – 300 g meruněk (broskví/nektarinek/mix) špetka vanilky  1 – 2 lžičky kokosového cukru  1 lžíce sekaných a pražených mandlí  1 lžička chia semínek  + ev. další ovoce dle chuti

1.Do rendlíku dejte ovesné vločky, vodu, špetku soli a 1 lžičku kokosového cukru. Přiveďte k varu a za občasného míchání vařte necelých deset minut nebo dokud vločky nejsou měkké.
2. Mezitím svařte nakrájené meruňky – do rendlíku dejte meruňky nakrájené na čtvrtky, vanilku, tymián, případně i kokosový cukr dle chuti (je však nejlepší nechat vyniknout chuť ovoce a bylinek). Občas promíchejte, dokud nejsou meruňky měkké. Bude stačit pár minut.
3. Kaši nechte chviličku vychladnout a vmíchejte jogurt. Rozdělte do misek, nandejte na kaši meruňky, pražené mandle a semínka. Jste-li blázni do ovoce jako já, přidejte klidně i cokoliv, co je dalšího v sezoně. Třešně, jahody….

Mám k tomu co říct

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..