Právě si prohlížíte Kuchyň snů

Kuchyň snů

Tak jo, s barvou ven. Víte, jak vám tu pořád píšu o našem honu za sny? Už když jsem začínala psát blog, byl nám byt docela malý a my se poohlíželi po domě. „Tvoříme domov“ vznikl vlastně s myšlenkou otisknout do něj celý náš život od jídel, která se u nás vaří, přes nábytek, který ze starého přetvořím k obrazu svému až po kousky, jež budu s nadšením shánět po blešácích a osvědčených obchodech. No a protože se nám do cesty konečně připletla ta správná příležitost, spřádáme plány na naše nové bydlení.

A i když v tuhle chvíli pořád nemáme úplně jasno v tom, zda se na nás ve finále usměje štěstí, já už v duchu natírám podlahy a pořádám obří vařící mejdany v kuchyni, kam se nás pohodlně vejde sedm včetně Vincenta a dalších, teprve budoucích dětí našich přátel. Úplně nás vidím, jak se sesedneme kolem velkého stolu pro deset lidí a v pozadí praská dřevo v krbu. Takže zatímco Honza řeší, jestli celá tahle akce vůbec vyjde, já mám už několik nákupních seznamů s položkami, které u nás v imaginárním domě rozhodně nesmí chybět. Protože pak budeme skutečně tvořit ten správný domov.

A jelikož už náš byt si v rámci možností drží určitou tvář a styl, který nám vyhovuje, určitě chci tohoto ducha přenést i dál. Znáte farmhouse style? Určitě ano, je ho kolem nás všude plno, jen se mu tak v Česku asi neříká. Možná rustikální, venkovský… Jak jinak než po nocích teď sedím u počítače, měřím a počítám projekty a jde mi z toho hlava kolem. Pak se chodím odreagovat ke svým „imaginárním nákupům“ 🙂 například na Favi.cz, kolem kterého jsem dosud chodila téměř bez povšimnutí. A i když tento článek může jakkoliv vypadat jako reklama (a nebudu vám lhát a informace schovávat za cukrbliky, sponzorovaný je, nicméně mi tohle rozšíření obzorů udělalo obrovskou radost), objevila jsem díky němu Ameriku. Na jednom místě si tak naklikám vše, co mi ladí do noty a netrávím hodiny navíc brouzdáním po mně často neznámých webech. Za tři večery jsem „utratila“ asi tři miliony, protože potřebuju !všechno! (holky, vy mě chápete, žejo?). Vzácné minuty tak trávím hledáním inspirace, porovnáváním toho nejlepšího a hledání těch nejsnazších cest ke kráse. Vy můžete taky. ♥

Barvy moc nemusím, mám kolem sebe raději přírodní materiály a sem tam nějaký zajímavý doplněk. „Jedu“ ve dřevě, kovu a skle. Plasty, pokud je to možné, se snažím úplně vyloučit, prostě se mi nelíbí (zvlášť v tom našem hezky českém pestrobarevném provedení). Jsem zvědavá, jak se mi nakonec podaří naší kuchyň snů doladit, protože k novému najdu i spoustu starého k opravě či úpravě. A na to se těším nejvíc, protože věci s příběhem, kombinované s novými, jsou přesně tím, co dělá domov domovem.

 

Mám k tomu co říct

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..