Právě si prohlížíte Tvoříme domov udržitelně

Tvoříme domov udržitelně

…a teď už fakt opravdu! Dům jsme vybrali, po všelijakých peripetiích koupili, zpola rozbořili, zrekonstruovali, přistavěli, zařídili, obydleli. No jo, jenže! Dům je dům a domov je domov. Cesta k domovu bývá dlouhá a my jsme po roce možná tak v půlce. Spíš v první třetince. Bylo by to asi snadnější (rozuměj rychlejší), kdybychom byli bambilionáři nebo alespoň rentiéři. Nebo měli šťastnou ruku v trafice. Jak asi ze svých vlastních životů tušíte, ani jedna z možností nebývá zrovna častá. Jdeme na to tedy od lesa (často doslova).

Na cestě k cíli

Tak postupně ždímeme účty, zkoušíme, kam až můžeme dojít a každý měsíc se o fous posouváme k vysněnému cíli. Tu ověsíme první várku kabelů, která nám kouká všude ze stropů a zdí opravdickými! svítidly, nikoliv jen žárovkami, tu seženeme digestoř, aby nám konečně netáhlo dírou zvenku do kuchyně, tu zase necháme skvělým a šikovným panem truhlářem obložit schody, abychom konečně přestali mrznout hned po ránu cestou z ložnice na betonu.

Jsou to malé krůčky, ale udělají nám vždy obrovskou radost. Je fajn, že vkus se nám prakticky nemění a zůstáváme věrní stylu, materiálům i svým pěti barvám, které se prolínají celým domem. Co už tak fajn není, je typická nedočkavost naší generace, takže vždy, když se delší dobu nic neděje, propadám (jo, jen já, ti chlapi to prostě snáší nějak líp) trudnomyslnosti a začínám si brousit zuby na další projekt(íček). Mám už solidní seznam. Na jeho vrchu je momentálně téma „kávokoutek“.

Naším štěstím je, že se vůbec nebráníme věcem „obnošeným“, z druhé ruky. Naopak. Když jsme dům vyklízeli, podařilo se nám zachránit několik kousků. Oblíbila jsem si i všelijaké bazary a antikvariáty. Často je to ale o hledání jehly v kupce sena, nehledě na to, že dnešní doba fandí spíše sezení doma. Ale! Mojí malou guilty pleasure je lovení všelijakých bandasek, věder a kbelíků, stojanů a zahradních kohoutků, židlí a stolečků pěkně od stolu, s čajem v ruce. Už jsme takhle přišli k pěkné řádce krásy doslova za pár korun. Nehledě na tu radost a pocit nostalgie, kdy si přijdu jako na babiččině půdě.

Když jsem byla oslovena v rámci spojení webů Favi.cz a Aukro.cz s úžasným a především šetrně zaměřeným tématem „Od nového ke starému a zpět“, prakticky jsem neváhala, protože tohle smýšlení je mi velmi blízké. Stejně tak tomu fandí i Honza, který jako velmi osvícený muž (no co, blíží se Vánoce, tak šplhám! 😀 ) ví, že když se nakombinují kousky nové s těmi, které se u někoho předávaly z generace na generaci, tak už není jen dům. Získáte domov. Jo a víte, jaké barvy se tím naším domovem nesou? Z téhle inspirace je to asi jasné, co? 🙂

Inspirace pro Vás

V uvedených inspiracích najdete produkty z obou webů, v případě, že byste se zamilovali stejně jako já, přidávám odkazy.
1. Pákový kávovar Catler (láska!) z aukra
2. Látková lavice House doctor z favi
3. Boží tonetka k mírnému zrestaurování – aukro
4. Hrnek Bloomingville – favi
5. Mintový koberec Bougari – favi
6. Village candle kardamom – favi

7. Zrcadlo v dřevěném rámu – z favi
8. Mosazný lustr/lucerna – aukro
9. Vintage lucerna se sklem House doctor – favi
10. Ruční vaflovač (ten fakt potřebuju!) – aukro
11. Jedny dveře do spíže pro poloprofi natěračku Kamču – aukro
12. Mističky k doplnění domácí Rustic Grey kolekce – favi
13. Směska starých příborů (sen každého foodblogera) – aukro

Mám k tomu co říct

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..