Právě si prohlížíte Village Candle? Ano!

Village Candle? Ano!

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuŽijeme
  • Komentáře k příspěvku1 Komentář

Když se narodíte jako žena, získáte asi automaticky zakódovanou posedlost krásnými věcmi a svíčkami především. Proto ve chvíli, kdy jsem na portálu Blogerky.cz zaregistrovala výzvu k vyzkoušení svíček Village Candle, nešlo odolat. Doma jsem z balíčku k testování vybalila jednu opravdu robustní vonnou a jednu votivní svíčku se svícínkem.

Nemohla jsem se dočkat, až zase jednou bude hnusně, protože kdy jindy dělat všechny ty skvělé věci obnášející vaření čaje, pálení svíček nebo pečení s hromadou skořice? Říjnové počasí je naštěstí krásně nevyzpytatelné, a tak, když se slunné odpoledne změnilo v zamračený večer, vyrazila jsem do boje proti chmurám.

20161011_160114-01

Village Candle je léty prověřenou společností (funguje již od roku 1993), má tedy výrobní procesy a všechny vychytávky doslova v malíčku. Proto u svých produktů využívá systém dvou knotů, který zajistí plynulé hoření (a hlavně vyhoření) celého obsahu. Jelikož se nejedná o obyčejné knoty, nečekejte žádné kouřové signály, které tak rády vydávají levnější svíčky. U těchto velkých svíček je výbornou věcí i opomíjené víčko – protože ve chvíli, kdy plamínek sfouknete, lze celou dózu zavřít a provoněnou místností se neline žádný kouř z ještě doutnajících knotů. Tolik obecně.

A jak to funguje v praxi? Vůně Pure Linen, čisté prádlo. Pravděpodobně největší evergreen, nejčistší a nejjemnější vůně v celém sortimentu. Po zapálení se během pár minut doslova ocitnete v babiččině prádelníku. Tohle je pro mě vůně, která vnáší do života řád. Na pár sekund jsem zavřela oči a i přesto, že kolem mě ležela na zemi opravdu roztodivná kolekce předmětů od dětských hraček až po ty ne úplně typické záležitosti, které by dítko mělo vzít do ruky, dřez byl plný špinavého nádobí a lahviček od mléka (mámy, vy mě chápete, žejo?) a doslova všude bylo něco rozsypané, měla jsem pocit, že bez práce najednou všechno tohle zmizelo, na sušáku visí právě vyprané prádlo, které se snad i samo vyžehlí a život je zase v rovnováze. Tohle vše dokáže vůně. 50 hodin klidu a čistoty.

20161011_160022-01

 

Ač opravdu miluju všechny podzimní a zimní vůně, které má Village Candle v nabídce, tohle je právě ta, ke které se budu vracet vždy – ať jí budu kupovat sobě nebo druhým jako dárek. Voní totiž každému a přijde vhod za jakéhokoliv počasí, nálady i ročního období.

Votivní svíčka Wish Upon a Star. Název, který vám moc neprozradí, ve vůni však hledejte citrusové tóny, které jemně doplňují výraznější vůni cedru a mechu. Úplně přesně nevím, jak ji charakterizovat – ve chvíli, kdy vejdete do místnosti, dýchne na vás zvláštní, přírodní teplo. I přesto, že se mi do zapálení této svíčky moc nechtělo a přiznám se, že jsem ji rovnou umístila do koupelny, kde se „někdy využije“, dala jsem jí druhou šanci a velmi mile mě překvapila. Ve finále to dopadlo tak, že mi při psaní této recenze svíčka hoří kousek od počítače a nenápadně dokresluje příjemnou atmosféru velmi krátké chvíle, kdy dítko podřimuje za dveřmi v postýlce.

20161017_114055-01

Tyhle svíčky, kromě mnoha jiného, má v nabídce česká firma Demdaco – prodejce, se kterým jsem se setkala již před několika lety v rámci své vlastní práce. V době, kdy jsem ještě neběhala za rarachem, jsem byla obklopena krásou květin, vůní čaje a kvalitní kosmetikou. Právě tu, kromě spousty dalších okouzlujících věcí, najdete v sortimentu firmy. Určitě na stránky zavítejte, nenajdete člověka, kterému byste zde nedokázali udělat radost 🙂

20161011_160352-01

 

Tento příspěvek má jeden komentář

  1. kam

    Milé dítě, klobouk dolů, kde v tobě byly tyto schopnosti donedávna ukryté??!! Prosím, pokračuj.

Mám k tomu co říct

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..