Možná už nás trochu znáte, protože recepty na tomto blogu čtete (a vaříte podle nich) už nějakou dobu. Možná jste z těch, se kterými po nocích řešíme naše tajné plány a přání. A možná jste zde úplně poprvé a zajímá vás, kdo se do téhle bláznivé věci vlastně pustil. Dovolte mi proto představit naší malou rodinnou bandu, ve které není nouze o zážitky.

Jsme vlastně úplně obyčejní. Nevynikáme ve sportu. Neřídíme nadnárodní korporace. Nemáme žádnou Nobelovku. I přesto věříme, že vám můžeme mnoho dát. Milujeme totiž život. Máme obrovské množství nápadů, které se nebojíme realizovat v kuchyni, na zahradě a v 80 let starém domě, do jehož rekonstrukce jsme se s velkým nadšením pustili. Za pochodu se učíme práce, které neumíme ani pojmenovat a hrozně nás to baví.

Žijeme zdravě, ale nijak zvlášť to nepřeháníme. Prostřednictvím blogu vás zveme do naší kuchyně, kde se s vámi podělíme o tipy na vaření, které udělá radost vám i vašemu tělu. V dílně zas naleznete spoustu DIY nápadů k renovaci nábytku, „receptů“ pro zelenější domácnost nebo třeba návodů na znovuvyužití materiálů, se kterými byste se již dávno rozloučili. S rekonstrukcí se snažíme popasovat jak nejlépe umíme a vy tak jistě nepřijdete o zákulisní příhody o tom, jak nám to jde a občas také moc nevychází.

Tvoříme domov je vlastně blog o životě se všemi jeho krásami i škobrtnutími. Slow living, jídlo, radost a životní minimalismus. To vše je podle nás jednoduchý návod na štěstí. Štěstí, které v sobě musí najít každý sám, žádný instantní recept neexistuje. My bychom však rádi byli vašimi průvodci na cestě k tomu, aby i váš život byl jednodušší a možná i vy sami šťastnější. Jdete do toho s námi?

 

 
VINCENT – Kápo našeho gangu. Největší mimišéf a milovník všeho zakázaného. Momentálně u něj na plné čáře vítězí bílý jogurt, brokolice ve všech podobách a cokoliv spojeného s hasiči (pardon, prý požárníky). Roste nám před očima a svět objevuje s nadšením sobě vlastním. Nesnáší focení. Nerad se vozí v kočárku. Nerad chodí po svých. Názor má na vše.

 


HONZA
 – Mozek rodiny. Nebýt jeho, nemáme hypotéku ani dům. Je tím, díky němuž lze realizovat každou blbinu, kterou si Kamila vymyslí. Rodinu podrží v jakékoliv situaci. Jeho spotřeba kávy se pohybuje na hranici tun. Přežil by na těstovinách aglio olio a mražené pizze. Každou neděli prudí rodinu pravidelnými hodinkami s Václavem Moravcem

 


KAMILA
 – Do všeho se pouští po hlavě. Rozvaha jí moc neříká. Učí se za pochodu a nadšeně získává nové dovednosti. Jen tak u něčeho nevydrží. Miluje zahradničení, jenže všechno zahubí. Vášnivě čte. Na rodině testuje zdravé recepty, všechny testované vzorky žijí. Nesnáší houby a koriandr. Umí šít jen rovně, jakmile přijde zatáčka, je v koncích.