Stavba unikátní bunkrové vily

Před patnácti lety měl David přátele, kteří stavěli podzemní úkryty, ale nechápal tu přitažlivost, dokud ho ledová bouře nevyčerpala a nechala ho na pár týdnů bez elektřiny. Po vybudování vlastní „betonové krabice“ v podzemí, která fungovala jako bunkr pro katastrofy i jako dům pro hosty, si uvědomil, že existuje rychlejší a levnější způsob, jak se dostat do podzemí. Místo toho, aby utrácel rok a 100 000 dolarů za umístění výztuže a betonových forem, začal pro klienty pohřbívat chatrče Quonset jako rychlé a dostupnější řešení, jak postavit podzemní přístřešky.

Po vykopání do svahu nebo do země se samotná chata Quonset za pár dní postaví na cementový základ (konstrukce z vlnitého kovu byla původně vyvinuta americkým námořnictvem během druhé světové války jako rychlé a lehké pouzdro, které bylo možné sestavit. s nekvalifikovanou prací).

Poté se nanese vrstva stříkané pěny a následně vrstva stříkaného betonu (stříkaný beton). Místo výztuže používá David k vyztužení betonu Helix Steel nebo „mikro výztuž“. Čas se může lišit podle velikosti a umístění projektu, ale David odhaduje, že celý proces trvá asi měsíc.

Navštívili jsme podzemní úkryt Quonset, který postavil pro klienta v roce 2010. Má 3 ložnice, plnohodnotnou koupelnu, kuchyň s myčkou a litinovým sporákem, navíc studnu s přístupem zevnitř a podkroví plné několikaletého suchého jídla.