Výběr kvalitní matrace pro dítě je velmi důležitý

Výběr matrace, ať už do dětské postýlky nebo do klasické postele, bychom neměli podceňovat. Podstatným způsobem totiž ovlivňuje zdraví miminka. Vhodně zvolenou matrací můžeme eliminovat některá zdravotní rizika, především ortopedické obtíže.

Na co se zaměřit při výběru matrace?

Především je nutno brát v potaz věk dítěte, které bude matraci používat. Novorozenec má na matraci jiné nároky, než dospívající. Pro něj je vhodnější volbou matrace tvrdší, která eliminuje deformaci páteře. Kromě tvrdosti je nutno mít na mysli správnou velikost, vhodný materiál a bezpečnost používání matrace.

  • Rozměry matrace – měly by odpovídat rozměrům postýlky – příliš velká matrace způsobuje zvlnění, které může být příčinou deformace těla. Příliš malá matrace může způsobit zranění – dítě si může do mezery zaklínit nohu nebo ruku.

  • Tvrdost matrace – pro batolata jsou dobrou volbou matrace střední tvrdosti, které podpoří správný vývoj páteře. Hodně tvrdá matrace může být příčinou brnění nožiček měkká matrace zase negativně působí na dýchání.

  • Materiál matrace – i ten ovlivní celkovou kvalitu spánku. Volte takový, který je dostatečně prodyšný. Proudění vzduchu zajistí odvětrávání vlhkosti a teploty. Ideální volbou jsou kokosové vlákno, studená pěna nebo matrace vyrobené z přírodních materiálů.

Kvalitní matrace za přijatelnou cenu

Kvalitní matrace za přijatelnou cenu nabízí společnost PURTEX. Uvědomuje si, že není radno podceňovat kvalitu spánku a pohodlí. Obojí má vliv na naše zdraví. V nabídce naleznete klasické matrace 90×200, ale můžete si nechat vyrobit i matrace na míru, v případě, že máte poste atypickou.

PURTEX s.r.o. je český a slovenský výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací. Při výrobě používá výhradně materiály testované a certifikované dle mezinárodní normy ÖKO-TEX.

Podrobnosti o její nabídce naleznete na webu matrace.purtex.cz.