Důchodkyně proměnila starý vagon v krásné bydlení

Tento maličký dům si zcela sama postavila důchodkyně a inspirací jí byly romské vardo vagóny z 19. století. Postavila dům s napjatým rozpočtem a strávila několik let shromažďováním materiálů a plánováním projektu, než začala stavět.

Carol je působivá žena, která si dala spoustu práce se stavbou vlastního malého domu a hledáním místa, kde ho zaparkovat. Sledovala celou stavbu a vedla každou jednotlivou účtenku do knihy, aby přesně věděla, kolik to stojí, a aby mohla ukázat, že je postavena podle stavebního zákona BC.

Její parkovací místo je v šedé zóně, kde není ani legální, ani nezákonné tam být. Žije mimo síť se solární energií a generátorem a chová hospodářská zvířata jako kozy, slepice a krůty pro mléko, vejce a maso.

Má jezírko se šedou vodou a kompostovací záchod postavený pomocí starožitné židle. Jen jeden z desítek unikátních starožitností a speciálních kousků, které zařadila do svého domova. Doufáme, že se vám bude líbit setkání s Carol a poslech o jejích zkušenostech se stavbou a bydlením v malém domě v Kanadě.