Zrestaurovaný středověký věžový dům poblíž Sparty nabídl krásné bydlení

Opevněné věže jsou všudypřítomné po celém Mani (Peloponés), kde se na klíčových místech pro sebeobranu stavěla historie malých – často jen několika rodinných osad, neboli „xemonie“. Manioti nikdy nebyli pod osmanskou okupací jako zbytek země a pomohli Řecku získat nezávislost v roce 1832. Po válce byly domy a věže ve velkém počtu opuštěny, protože obyvatelé poloostrova emigrovali do Athén.

Psal se rok 1984, když Kostas Zouvelos a jeho snoubenec spatřili nápis na prodej na rozpadající se opevněné věži z počátku 19. století na řeckém poloostrově Mani. Rozhodli se ho koupit a později si vybrat, co s ním udělají.

Zouvelos a jeho manželka Kassiani Theodorakakou strávili osm let přestavbou své hroutící se věže na třípokojový penzion. S cílem zajistit, aby budova odpovídala prostředí, třikrát změnili barvu malty. K vytvoření malty použili tradiční techniku ​​zvanou kourasani s použitím vápna, místní půdy, říčního písku, keramického prášku a malého množství cementu.

Při práci s původním půdorysem budovy 25 metrů čtverečních na patro manželé vytlačili kuchyň/předsíň v jedné a tři ložnice ve zbývajících s využitím prostorově úsporných prvků, jako je sprcha na pokoji, postel vytesaná do skály. a přenosnou kuchyňkou. Vytvořili také další obytné prostory venku se sluneční terasou, nekonečným bazénem a velkou terasou s přesazenými 100letými olivovníky.