Shlédněte jedinečný rozšiřitelný kontejnerový dům

Před deseti lety začal Kamal Kadhar snít o domě, který by se dal snadno přepravovat po celém světě a mohl by se rozložit po doručení za pouhou hodinu s lednicí, postelemi a dřezy v ceně, připravený na přenocování. Kamal za 8 let výdělků jako řidič Uberu postavil dům o velikosti kontejneru (7,5 stop x 24 stop), který lze zatáhnout za 4×4 a je dodáván s 5stopými zvedáky, takže není potřeba žádný vysokozdvižný vozík ani jeřáb. potřeboval.

Svůj první prototyp začal stavět venku na poli u jihoindického města Tiruchirappalli. Kadhar nechtěl přidávat komplikace pro ty, kteří si přejí rozmístit svůj domov na odlehlých místech, spoléhal se na mechanické navijáky pro rozkládání domu (ačkoli lze přidat elektrické převodovky) a vyhnul se jakémukoli typu hydrauliky nebo strojů, které nelze snadno opravit.

Ve skutečnosti Kadhar říká, že celý jeho dům může být postaven z rámu (který může poskytnout) amatérskými stavebními nadšenci stejně jako on před deseti lety. Vyrostl v kutilství s kovem v otcově obchodě s kovovým šrotem, ale měl málo zkušeností, dokud nezačal sledovat videa na Youtube a učit se u místních stavitelů v Londýně, kde žije a řídí své vozidlo Uber 12 hodin denně.

Říká, že dostal povzbuzení pro svůj rozšiřitelný domov, kterému říká Chobotnice (inspirovaný jeho láskou k chobotnicím), od svých cestujících. Svezl 35 000 cestujících ze 135 zemí a cestou si nechal dokonce poradit od architektů.

 

Octopouse je vybavena plně vybavenou kuchyní, která se během několika sekund otočí do polohy a je plně instalatérská a elektrifikovaná. V jedné stěně je také Murphyho postel, plus toaleta a sprcha (koupelna se nerozkládá). Kadhar doufá, že nabídne rámy k prodeji za přibližně 50 000 dolarů, přičemž cena bude klesat s úsporami z rozsahu.